EĞİTİM SİSTEMİMİZ

DİLSEM DİL KURSU olarak YDS gruplarımızda 12 yıllık öğretim deneyimi ve akademik birikimin bir sentezi olarak güncel sınav uygulamalarına uyarlanmış öğretim programları uyguluyoruz. Öğretmenlerimiz sınavlara her dönem girerek bilgi ve birikimlerini güncelliyorlar
DİLSEM DİL KURSU olarak YDS programlarımızda sınava yönelik stratejiler ve teknikler öğretiyoruz. Bu teknikleri 12 yıllık öğretim ve akademik birikimin bir sonucu olarak geliştirilmiştir ve sınavlarda 100 tam puan alan öğretmenlerimiz tarafından uygularak geçerlikleri her sınavda denetlenmektedir.
DİLSEM DİL KURSU olarak YDS sınavlarının en önemli boyutunu oluşturan OKUDUĞUNU ANLAMA, YORUMLAMA VE SENTEZLEME konusuna gereken vurguyu yapıyor, bu konuda akademik ve güncel gelişmelere uygun öğretim programları geliştiriyoruz.
DİLSEM DİL KURSU olarak YDS sınavlarına KELİME BİLGİSİNİN önemine inanıyor ve buna paralel olarak kurslarımızda kelime öğretimine büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda gruplarımıza normal ders saatleri dışında kelime etütleri yaparak kursiyerlerimizin kelime dağarcıklarını geliştirmelerine destek veriyoruz.
DİLSEM DİL KURSU olarak e-öğrenmeye inanıyoruz. Bu doğrultuda kursiyerlerimizin kurs dışında da bizimle iletişim kurmalarını, zorlandıkları konularda bize ulaşmalarınız teşvik ediyoruz. Kurs dönemi boyunca kursiyerlerimizden gelen destek taleplerine online olarak olabildiğince hızlı ve etkili cevap vermeye çalışıyoruz.
DİLSEM DİL KURSU olarak yabancı dil öğrenme ve özel olarak dil sınavlarına hazırlanmada kullanılacak kitabın önemine inanıyoruz. Bu nedenle kurslarımızda piyasada bulunan kitapları kullanmıyoruz. Bunun yerine günün gereksinimlerine uygun, grubun profiline ve düzeyine göre tasarlanmış ve yapılandırılmış kaynaklar hazırlıyoruz. Çoğu zaman her grup için ayrı ayrı kitaplar geliştiriyoruz. Ayrıca her dönem sonunda kullandığımız kitapları yeniliyoruz.